Post Image
W połowie roku 2012 zostałem zaproszony do projektu DEMOnstracja Stylu vol.1, który w pewnym sensie stanowił przegląd składów hip hopowych z rejonu Karkonoszy.

Za całą akcją stał Das – jeden z najbardziej zasłużonych ludzi dla jeleniogórskiej kultury hip hopowej, członek składów RZP (z którym koncerty grał już pod koniec lat dziewięćdziesiątych), Krewniacy, a także reprezentant sceny graffiti. W ramach projektu miała zostać wydana płyta ze specjalnie na tę okazję przygotowanymi nowymi kawałkami autorstwa zaproszonych osób oraz jeden wspólny numer, tzw. possecut. Podsumowaniem całości miał być koncert pod szyldem Demonstracja Stylu, gdzie oprócz gwiazd wieczoru Molesty Ewenement i Pariasu, zagrać miały wybrane osoby ze swoimi numerami ze wspomnianej składanki.

Od siebie dorzuciłem numer „Zawody Międzyszkolne” wyprodukowany przez Wrednego, a w dniu koncertu (12 października 2012 roku) miałem możliwość zagrać go na podsumowującym koncercie. Nagrałem też swoją ósemkę na possecut, niestety z nieznanych mi przyczyn kawałek nie został ostatecznie sfinalizowany i nigdy nie trafił na składankę.

Sam projekt był fajnym sposobem na zaprezentowanie jak wyglądała w tamtych latach regionalna scena, aczkolwiek szczerze mówiąc większość zebranych na płycie numerów niespecjalnie mi podeszła. Niemniej jednak duże propsy dla Dasa za ogarnięcie całości, bo pod względem organizacyjnym (łącznie z koncertem, promocją eventu i wydarzenia, przygotowaniem płyt w wersji fizycznej itp.) wyszło naprawdę git.

Na nogach najki, jordany czy po prostu adidasy / swój sos do kiermany to mój styl – nowe czasy
lecę z tym nie dla kasy, nie mam nic z tego raczej / i mówię im, że dzisiaj żyję tu inaczej
oni szukają metody, żeby przykuwać wzrok wielu osób / nie damy dojść im do głosu
nowy rok, mam sposób, nowe demo na rejonie / to są pokłady stylu które noszę w sobie dziś – FRK  (HH75 – „Demonstracja Stylu vol.1” , unreleased).

DEMOnstracja Stylu vol.1 (Wydanie fizyczne)
Podziel się
Otagowane jako