Post Image
Wzrost zajawki w ostatnich miesiącach sprawił, że w końcu zdecydowałem się totalnie odświeżyć 375 Studio.

Od kiedy przeniosłem się do Jeleniej Góry i zaadaptowałem na studio niewielką przestrzeń magazynową – czyli ponad dziesięć lat temu – nic w środku się tak naprawdę nie zmieniło. Jak pisałem już wcześniej 375 Studio miało swój niepowtarzalny, rapowy klimat, ale komfort nagrywania i uskuteczniania tam melanży był mocno dyskusyjny. Owszem, mieliśmy swoją miejscówkę i to było w tym wszystkim najlepsze, ale sam nie wiem czemu przez te wszystkie lata nie zadbałem bardziej, aby to poprawić – na tyle, na ile to w ogóle było możliwe, biorąc pod uwagę dostępną przestrzeń.

No i tak musiała minąć cała dekada, zanim w końcu zdecydowałem się na remont studia. Prace rozpocząłem w pierwszej połowie lipca, od zgruzowania wszystkiego co było w środku. Co by tu dużo nie mówić, było tam pełno rzeczy, które do niczego nie były potrzebne (przede wszystkim stare meblościanki) i zagracały i tak małe pomieszczenie. Cały remont ogarnięty został razem z moim Tatą i znajomym – za co raz jeszcze im mega dziękuję. Przez następne trzy tygodnie z regipsów została postawiona (i odpowiednio wygłuszona) zamykana kabina do nagrywania (z szybą w ścianie, żeby był kontakt wzrokowy między realizatorem, a osobą znajdującą się w środku) studio zostało porządnie odmalowane, ogarnięte zostały drzwi do kabiny, a wejściowe do studia odświeżone, zamontowane zostało nowe oświetlenie, na podłogę wjechała wykładzina, a do środka kanapa i robiony pod wymiar kącik dla realizatora.

Remont 375 Studio (Lipiec 2019)
Remont 375 Studio (Lipiec 2019)
Remont 375 Studio (Lipiec 2019)

Remont wnętrza to nie wszystkie zmiany, studio doczekało się także apgrejdu sprzętowego – aktualnie na stanie, oprócz mikrofonu pojemnościowego Groove Tubes GT55, znajduje się karta dźwiękowa Creative E-MU 0404 PCI Proteus X, mikser Soundcraft Compact 4, monitory aktywne Alesis M1 Active 520, mikrofon dynamiczny Blow PRM 321 umożliwiający kontakt pomiędzy realizatorem, a artystą, dwie pary słuchawek oraz zestaw nagłaśniający Aiva. W tym miejscu ślę propsy dla mojego zioma Enote, z którym dogadałem się w kwestii sprzętu i który przez cały czas remontu udzielił nam sporo praktycznych porad odnośnie całej operacji – ma w końcu doświadczenie w tym temacie, bo również posiada własne studio, o czym już kiedyś pisałem w jednym z wpisów.

Obecnie 375 zupełnie zmieniło swój klimat i chyba w końcu teraz, po latach, naprawdę zasługuje na miano studia. Ja jestem mega zadowolony, bo oprócz poprawy warunków nagrywania (zarówno w kwestii pomieszczenia jak i sprzętu), komfort przebywania tam wzrósł dziesięciokrotnie.

375 Studio (Lipiec 2019)
375 Studio (Lipiec 2019)
375 Studio (Lipiec 2019)
375 Studio (Lipiec 2019)
Podziel się
Otagowane jako