Post Image
Pod koniec roku miałem okazję wziąć udział w projekcie z którego dochód w całości przeznaczony był na cel charytatywny.

O samej składance wspominałem już jakiś czas temu. Na projekt zostałem zaproszony przez Das’a jakoś w sierpniu chyba. Ostatnim razem ogarniałem z nim podobną akcję w 2012 roku, kiedy dorzuciłem swój numer na DEMOnstrację Stylu vol. 01. O ile tamta składanka miała na celu przede wszystkim zaprezentowanie składów i osób tworzacych naszą regionalną scenę, o tyle tym razem cel był dużo bardziej szczytny.

blog 57 strefa 75 osiedlowe historie 01 - Strefa 75 - Osiedlowe Historie
blog 57 strefa 75 osiedlowe historie 02 - Strefa 75 - Osiedlowe Historie

Na potrzeby „Osiedlowych Historii” nagrałem numer „Rap Do Szuflady”, którego produkcją zajął się mój człowiek Kes-a, cuty dograł DJ Nambear, a całość złożył i zmiksował Taivan.

Kawałek jest tak naprawdę moim pierwszym oficjalnie promowanym numerem, który został puszczony gdzieś dalej, poza najbliższe grono znajomych, od czasu premiery „Dzieci Indygo” z 2013 roku. Jest też chyba właśnie takim podsumowaniem tego czym jest dla mnie dzisiaj rap zajawka.

Płyta wydana została oczywiście na fizyku z którego sprzedaży dochód trafił do Oskara – chłopca, który takiej pomocy jak najbardziej teraz potrzebuje. Cały nakład rozszedł się bardzo szybko i jest to myślę zdecydowanie fajna sprawa i cieszę się, że mogłem wziąć udział w takiej akcji.

O projekcie zrobiło się całkiem głośno nie tylko w Jeleniej Górze i okolicy. Info rozeszło się bardzo szybko i newsy pojawiły się w ogólnopolskich mediach, dostaliśmy nawet zaproszenie do jednego z programów śniadaniowych (aczkolwiek ostatecznie nie udało się dograć terminów tak, żeby można się było do TV wybrać większą ekipą).

O szczegółach akcji można przeczytać chociażby tutaj (Muzyczne Radio wyemitowało także audycję poświęconą projektowi), tutaj czy tutaj. Krótki video materiał wyemitowała także lokalna stacja Strimeo: Piękny gest jeleniogórskich raperów.

Aktualnie poszczególne numery ze składanki trafiają dzień po dniu na YouTube’a, także jest już też opcja, żeby przestreamować sobie całość na spokojnie. Link do numeru „Rap Do Szuflady” wrzucam pod spodem.

blog 57 strefa 75 osiedlowe historie 03 - Strefa 75 - Osiedlowe Historie
Podziel się
Otagowane jako