Post Image
Po sześciu latach mieszkania we Wrocławiu, zdecydowałem się wrócić do swojej rodzinnej Jeleniej Góry, pojawiła się więc okazja, żeby prowizoryczny kącik nagrywkowy zamienić na coś lepszego.

Z końcem czerwca przyszła pora żegnać się z Wrocławiem i z naszą studencką chatą na Zielińskiego. Początkowo wszystkim się wydawało, że to będzie koniec nagrywkowej działalności Locondo Crew, poza tym w ekipie zaczęły pojawiać się pierwsze śluby, dzieci, przeprowadzki – zapowiadało się, że życie kopnie wszystkich znienacka w dupę i trzeba się będzie ogarnąć, a rapowe melanże zejdą na boczny tor. Po części tak było, ale całe szczęście nie do końca.

Przeprowadzka do Jeleniej Góry pozwoliła mi zorganizować w końcu coś na kształt własnego studia. O ile na Zielińskiego cały mój sprzęt musiał się zmieścić w małym rogu pokoju, o tyle w Jeleniej miałem trochę większe pole manewru – to wciąż była niewielka przestrzeń, ale przynajmniej w całości zaaranżowana po mojemu, a do tego zdala od zabudowań, gdzie tak naprawdę muzyka mogła grać długo i głośno, a bezpośrednio ze studia wyjść można było na dwór i się dotlenić czy w lecie po prostu poczilałtować.

Całość ogarnąłem bardzo szybko i w końcu fraza „375 Studio” nabrała większego sensu. Od tamtego czasu wnętrze się zbytnio nie zmieniło, dodałem parę bajerów i umilaczy, ale generalnie przestrzeń wciąż wygląda jak nowojorska piwnica z połowy lat 90-tych. Wszystkie ściany od podłogi po sufit oklejone są plakatami w klimacie, a na stole stoi oldskulowy komputer, który do dziś służy tylko i wyłącznie do nagrywek. Oczywiście chciałbym mieć większą przestrzeń, lepszy sprzęt i bardziej komfortowe wnętrza, ale nie da się ukryć, że 375 Studio ma swój specyficzny wajb, a przez te wszystkie lata ogarnęliśmy tam dużo kozackich melanży.

Obecnie niewykluczone jest, że niedługo, po dziesięciu latach, będę musiał myśleć o zmianie miejscówki. Póki co jednak 375 Studio sprawdzała się idealnie i wszystkie rzeczy nagrywane od połowy 2008 roku były rejestrowane właśnie tam.

375 Studio Jelenia Góra (2008)
Podziel się
Otagowane jako